1280px Flag of Asturias.svg Asturianu Spellchecker

Tags: Dictionary

Diccionariu ortográficu pal asturianu. Spelling dictionary for Asturian.

Description

BETA. Diccionariu ortográficu basáu nes entrades del D.Ll.A. Spell checking dictionary based on entries from the D.Ll.A. ¡Importante! Pue haber erros nel diccionariu. Por favor, note cualquier erru que atope nel so usu ya indícamelu por corréu. Habrá munches autualizaciones nes semanes que vienen.

Release List

  • Release Description Compatibility Operating Systems License Release notes  
  • 0.2.2 [ast] Llanzamientu anicial
    [en] Initial Release
    [es] Lanzamiento inicial
    [pt] Lançamento inicial
    4.0 CC-BY [ast] Esti primer llanzamientu ofrez apoyu pa toles formes verbales tanto esnin como con énclisis. Para los axetivos, almítense los prefixos per- y requete-, amás del sufixu alverbial -(a)mente. Toa pallabre qu'entama con vocal almite l', p', etc, y toa qu'acaba con vocal almite 'l. [en] This first release offers support for all verb forms, with or without enclitics. All adjectives may take the prefixes per- and requete-, as well as the adverbial suffix -(a)mente. All words beginning with a vowel can take l', p', etc, and all that end with a vowel can take 'l. [es] Este primer lanzamiento ofrece apoyo para todas las formas verbales tanto sin como con énclisis. Para los adjetivos, son posibles los prefijos per- y requete-, además del sufijo adverbial -(a)mente. Toda palabra que inicia con vocal admite l', p', etc, y toda que acaba con vocal admite 'l. [pt] Este primeiro lançamento ofrece apoio para todas as formas verbais tanto sim quanto com ênclisis. Todo adjetivo aceita os prefixos per- e requete-, tanto quanto o sufixo adverbial -(a)mente. Toda palavra que começa com vocal pode ter l', p', etc, e toda que termina com vocal admite 'l. Download

Feedback

☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Post your review

Reviews

No one has commented on this page yet.

RSS feed for reviews on this page | RSS feed for all reviews